O nas

Nasza firma Api-Line, z zarejestrowaną marką Medenka specjalizuje się w opracowywaniu i produkcji innowacyjnych produktów na bazie miodu przeznaczonych specjalnie dla najmłodszych dzieci. Dbamy o ich przyszłość, bo to oni są naszą przyszłością. Odpowiadamy za to, by doświadczali piękna przyrody tak samo, jak my robiliśmy to w dzieciństwie. Dlatego właśnie, we wszystkim co robimy, koncentrujemy się na zrównoważonym rozwoju względem środowiska.

Jesteśmy ze Słowenii, małego kraju w południowo-środkowej Europie, ojczyzny pszczelarzy i pszczelarstwa.  Być może zdziwi Cię fakt, że w populacji liczącej zaledwie dwa miliony osób, jest aż 5 pszczelarzy na 1000 mieszkańców. Pszczelarstwo mamy wpisane w geny!

Nasza firma opiera się na 150-letniej tradycji pszczelarskiej.

01-cebelnjak_bohinj-jost_gantar_sloveniainfo
about-us_section_01_1
Medenke mali
about-us_section_01_1

Nasza przygoda zaczęła się w 2015 roku, kiedy to dwóch wieloletnich przyjaciół – Aljaz i Miha opracowało swój pierwszy produkt – miodowe rurki Medenka, w 100% naturalny wyrób z miodu i owoców. Rurki w miodem Medenka stały się bardzo popularne, dzięki znanemu w Słowenii programowi telewizyjnemu „Startaj Slovenja, w którym największy detalista „Interspar Slovenia” daje szansę start-up’om na zaprezentowanie swoich innowacyjnych produktów. Spośród 300 produktów wybrano tylko 8, a jednym z nich były miodowe rurki Medenka. Dziś nasze miodowe wyroby sprzedajemy we wszystkich sklepach Intersapar i Spar na Słowenii, w wielu sklepach ogólnospożywczych, a także szkołach i przedszkolach na terenie całego kraju.

1279096
about-us_section_01_1

Na przełomie 2019 i 2020 roku opracowaliśmy zupełnie nową linię produktów – kredki z wosku pszczelego Medenka. Ponownie staliśmy się częścią programu telewizyjnego „Start Slovenia!” jako jedna z 9 najlepszych firm w historii programu. Tym razem najważniejszym kryterium był zrównoważony rozwój.  Zrównoważony rozwój definiowany jest jako ten, który odpowiada obecnym potrzebom ludzi bez ograniczania przyszłym pokoleniom możliwości do zaspokojenia swoich potrzeb. To wspólna odpowiedzialność za naszą planetę.

Stworzyliśmy więc produkt w 100% zrównoważony, używając wosku pszczelego (który pozostawał z produkcji miodu do naszych miodowych wyrobów), organicznych barwników i opakowania w 100% nadającego się do recyklingu. Kredki z wosku pszczelego Medenka stały się jednymi z najlepiej sprzedających się kredek w naszym kraju.

W 2022 roku rozpoczęliśmy eksport do USA, Niemiec, Polski i Wielkiej Brytanii.

Naszym celem jest, aby być rozpoznawalną na całym świecie marką, która oferuje naszym następnym pokoleniom wysokiej jakości i w pełni naturalne produkty na bazie miodu.

Artykuły

Dystrybutor

KAMAR Mariusz Kalwarczyk Chłopickiego 46 05-080 Izabelin C